Thermistors - PTCAmphenol Advanced Sensors 5506-20-140-24-PTH
5506-20-140-24-PTH
5S-5506-20-140-24-PTH
5506-20-140-24-PTH
THERMISTOR PTC 24VOLT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 20 |
| Resistance Tolerance: | ??????25% |
| Operating Temperature: | - |
| Power - Max: | 40W |
| Mounting Type: | Clamp On |
| Package / Case: | Coin 14.0mm Dia x 1.5mm W |
| Supplier Device Package: | - |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- POWER D/LOCK CAP HSG 10P NAT(GWT
- In stock
- Molex
- 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
- TE Connectivity
- 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut