TBPS0R682K410H5Q
5S-TBPS0R682K410H5Q
TBPS0R682K410H5Q
NTC THERMISTOR 6.8K OHM 10% 0402
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TBPS |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 6.8k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 4034K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4100K |
| B25/100: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 35mW |