NV06P00472J--
5S-NV06P00472J--
NV06P00472J--
NTC THERMISTOR 4.7K OHM 5% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | NV06 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 4.7k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4220K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 690mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |