NTCLP100E3502H
5S-NTCLP100E3502H
NTCLP100E3502H
NTC THERMISTOR 5K OHM 3% PROBE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????0.75% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3977K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Power - Max: | 250mW |
| Length - Lead Wire: | 14.76 (375.00mm) |