NTCLE213E3212HMB0
5S-NTCLE213E3212HMB0
NTCLE213E3212HMB0
NTC THERMISTOR 2.1K OHM 3% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2.1k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3511K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 100mW |
| Length - Lead Wire: | 1.22 (31.00mm) |