NTCLE100E3332GB0
5S-NTCLE100E3332GB0
NTCLE100E3332GB0
NTC THERMISTOR 3.3K OHM 2% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 3.3k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????0.75% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3977K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 500mW |
| Length - Lead Wire: | 0.59 (15.00mm) |