NTCLE100E3224GB0
5S-NTCLE100E3224GB0
NTCLE100E3224GB0
NTC THERMISTOR 220K OHM 2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 220k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????2.5% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4370K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 500mW |
| Length - Lead Wire: | 0.59 (15.00mm) |