NTCLE100CL473HB0
5S-NTCLE100CL473HB0
NTCLE100CL473HB0
NTC THERMISTOR 47K OHM 3% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 2322 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 47k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4090K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 500mW |
| Length - Lead Wire: | 0.59 (15.00mm) |