NJ28QA0503F--
5S-NJ28QA0503F--
NJ28QA0503F--
NTC THERMISTOR 50K OHM 1% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | NJ28 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 50k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4250K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 16mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |