ND06S00473K--
5S-ND06S00473K--
ND06S00473K--
NTC THERMISTOR 47K OHM 10% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ND06 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 47k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4520K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 710mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |