ND03P00333K--
5S-ND03P00333K--
ND03P00333K--
NTC THERMISTOR 33K OHM 10% DISC
| Series: | ND03 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 33k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4220K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 250mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |