ND03M00472M--
5S-ND03M00472M--
ND03M00472M--
NTC THERMISTOR 4.7K OHM 20% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ND03 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 4.7k |
| Resistance Tolerance: | ??????20% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3950K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 250mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |