ND03K00222K--
5S-ND03K00222K--
ND03K00222K--
NTC THERMISTOR 2.2K OHM 10% DISC
| Series: | ND03 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2.2k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3630K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 250mW |
| Length - Lead Wire: | 1.38 (35.00mm) |