MF58683F3950
5S-MF58683F3950
MF58683F3950
NTC THERMISTOR 68K OHM 1% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | MF58 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 68k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3950K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 200??????C |
| Power - Max: | 50mW |