Thermistors - NTCTE Connectivity Measurement Specialties GAG10K3976B1
GAG10K3976B1
5S-GAG10K3976B1
GAG10K3976B1
NTC THERMISTOR 10K OHM 1% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3976K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 2.44 (62.00mm) |