Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J1VP473GM
ERT-J1VP473GM
5S-ERT-J1VP473GM
ERT-J1VP473GM
NTC THERMISTOR 47K OHM 2% 0603
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | ERT-J |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | AEC-Q200 |
| Resistance Tolerance: | Active |
| B Value Tolerance: | 47k |
| B0/50: | ??????2% |
| B25/50: | ??????1% |
| B25/85: | 4100K |
| Operating Temperature: | 4150K |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | -40??????C ~ 150??????C |
| Mounting Type: | 100mW |