Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J0ET472J
ERT-J0ET472J
5S-ERT-J0ET472J
ERT-J0ET472J
NTC THERMISTOR 4.7K OHM 5% 0402
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | ERT-J |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 4.7k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????2% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 4500K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4450K |
| B25/100: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 66mW |