Home All Products Sensors, Transducers Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J0ER223J
ERT-J0ER223J
5S-ERT-J0ER223J
ERT-J0ER223J
NTC THERMISTOR 22K OHM 5% 0402
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ERT-J
Resistance in Ohms @ 25??????C:22k
Resistance Tolerance:??????5%
B Value Tolerance:??????2%
B0/50:-
B25/50:4250K
B25/75:-
B25/85:4300K
B25/100:-
Operating Temperature:-40??????C ~ 125??????C
Power - Max:66mW