Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J0EP473GM
ERT-J0EP473GM
5S-ERT-J0EP473GM
ERT-J0EP473GM
NTC THERMISTOR 47K OHM 2% 0402
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | ERT-J |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 47k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 4050K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 4100K |
| B25/100: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | 66mW |