Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J0EG103JA
ERT-J0EG103JA
5S-ERT-J0EG103JA
ERT-J0EG103JA
NTC THERMISTOR 10K OHM 5% 0402
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | ERT-J |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3375K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3435K |
| B25/100: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 66mW |