Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-J0EA101J
ERT-J0EA101J
5S-ERT-J0EA101J
ERT-J0EA101J
NTC THERMISTOR 100 OHM 5% 0402
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ERT-J |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 100 |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 2800K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 2750K |
| B25/100: | - |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 66mW |