Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-D2FGL251S
ERT-D2FGL251S
5S-ERT-D2FGL251S
ERT-D2FGL251S
NTC THERMISTOR 250 OHM 15% DISC
| Series: | ERT-D |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 250 |
| Resistance Tolerance: | ??????15% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3900K |
| Power - Max: | 400mW |
| Length - Lead Wire: | 1.18 (30.00mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Disc 5mm |