Thermistors - NTCPanasonic Electronic Components ERT-D2FGL171S
ERT-D2FGL171S
5S-ERT-D2FGL171S
ERT-D2FGL171S
NTC THERMISTOR 170 OHM 15% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ERT-D |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 170 |
| Resistance Tolerance: | ??????15% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3700K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | - |
| Operating Temperature: | -30??????C ~ 60??????C |
| Power - Max: | 400mW |
| Length - Lead Wire: | 1.18 (30.00mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Disc 5mm |