EC95F103V
5S-EC95F103V
EC95F103V
NTC THERMISTOR 10K OHM 0.1C BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EC95 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????0.1??????C |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3969K |
| Operating Temperature: | 0??????C ~ 70??????C |
| Power - Max: | 75mW |
| Length - Lead Wire: | 2.50 (63.50mm) |