DKA103B5
5S-DKA103B5
DKA103B5
NTC THERMISTOR 10K OHM 5% DO35
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DKA103 |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3540K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 1.06 (27.00mm) |