DC301F3K
5S-DC301F3K
DC301F3K
NTC THERMISTOR 300 OHM 10% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | DC |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 300 |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | - |
| B0/50: | 3419K |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 150??????C |
| Power - Max: | - |
| Length - Lead Wire: | 1.00 (25.40mm) |