B57981S0303H000
5S-B57981S0303H000
B57981S0303H000
NTC THERMISTOR 30K OHM 3% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 30k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3964K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | 100mW |
| Length - Lead Wire: | 1.02 (26.00mm) |