B57981S0212J000
5S-B57981S0212J000
B57981S0212J000
NTC THERMISTOR 2.1K OHM 5% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2.1k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3560K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | 100mW |
| Length - Lead Wire: | 1.02 (26.00mm) |