B57971S0303F000
5S-B57971S0303F000
B57971S0303F000
NTC THERMISTOR 30K OHM 1% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 30k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3964K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 1.42 (36.00mm) |