B57891S0502F008
5S-B57891S0502F008
B57891S0502F008
NTC THERMISTOR 5K OHM 1% DISC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3980K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 200mW |
| Length - Lead Wire: | 1.42 (36.00mm) |