B57891S0222J009
5S-B57891S0222J009
B57891S0222J009
NTC THERMISTOR 2.2K OHM 5% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2.2k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1.5% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3560K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 200mW |