B57891S0203H009
5S-B57891S0203H009
B57891S0203H009
NTC THERMISTOR 20K OHM 3% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 20k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4300K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 200mW |