B57891M1103K000
5S-B57891M1103K000
B57891M1103K000
NTC THERMISTOR 10K OHM 10% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3950K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 200mW |