B57891M0683J000
5S-B57891M0683J000
B57891M0683J000
NTC THERMISTOR 68K OHM 5% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 68k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3980K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 200mW |