B57891M0333K052
5S-B57891M0333K052
B57891M0333K052
NTC THERMISTOR 33K OHM 10% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 33k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4300K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 250??????C |
| Power - Max: | 200mW |
| Length - Lead Wire: | 1.22 (31.00mm) |