B57891M0222K053
5S-B57891M0222K053
B57891M0222K053
NTC THERMISTOR 2.2K OHM 10% DISC
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2.2k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3900K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 200mW |