B57891M0154K000
5S-B57891M0154K000
B57891M0154K000
NTC THERMISTOR 150K OHM 10% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 150k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4600K |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 200mW |
| Length - Lead Wire: | 1.42 (36.00mm) |