B57881S0123H000
5S-B57881S0123H000
B57881S0123H000
NTC THERMISTOR 12K OHM 3% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 12k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3760K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 100mW |