B57881S0103J002
5S-B57881S0103J002
B57881S0103J002
NTC THERMISTOR 10K OHM 5% DISC
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3460K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 100mW |