B57869S0502F140
5S-B57869S0502F140
B57869S0502F140
NTC THERMISTOR 5K OHM 0.2% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????0.2% |
| B Value Tolerance: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 1.71 (43.50mm) |