B57869S0302G140
5S-B57869S0302G140
B57869S0302G140
NTC THERMISTOR 3K OHM 0.5% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 3k |
| Resistance Tolerance: | ??????0.5% |
| B Value Tolerance: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |