B57867S104H140
5S-B57867S104H140
B57867S104H140
NTC THERMISTOR 100K OHM 3% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 100k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4540K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |