B57864S0202J040
5S-B57864S0202J040
B57864S0202J040
NTC THERMISTOR 2K OHM 5% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 2k |
| Resistance Tolerance: | ??????5% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3560K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 1.71 (43.50mm) |