B57861S502G40
5S-B57861S502G40
B57861S502G40
NTC THERMISTOR 5K OHM 2% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B57861S |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | 0.02 |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 2.53 (64.20mm) |