B57861S0503F040
5S-B57861S0503F040
B57861S0503F040
NTC THERMISTOR 50K OHM 1% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B57861S |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 50k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 3760K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |
| Length - Lead Wire: | 1.48 (37.50mm) |