B57861S0104H040
5S-B57861S0104H040
B57861S0104H040
NTC THERMISTOR 100K OHM 3% BEAD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | B57861S |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 100k |
| Resistance Tolerance: | ??????3% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| B25/100: | 4540K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 155??????C |
| Power - Max: | 60mW |