B57861S0103A043
5S-B57861S0103A043
B57861S0103A043
NTC THERMISTOR 10K OHM 1% BEAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:B57861S
Resistance in Ohms @ 25??????C:10k
Resistance Tolerance:??????1%
B Value Tolerance:??????1%
B25/75:-
B25/100:3988K
Operating Temperature:-55??????C ~ 155??????C
Power - Max:60mW
Length - Lead Wire:3.70 (94.00mm)