B57703M0502G040
5S-B57703M0502G040
B57703M0502G040
NTC THERMISTOR 5K OHM 2% BEAD
| Series: | B57703M |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 5k |
| Resistance Tolerance: | ??????2% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/100: | 3988K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 150mW |
| Length - Lead Wire: | 1.77 (45.00mm) |