B57620C0102K062
5S-B57620C0102K062
B57620C0102K062
NTC THERMISTOR 1K OHM 10% 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 1k |
| Resistance Tolerance: | ??????10% |
| B Value Tolerance: | ??????3% |
| B0/50: | - |
| B25/50: | 3420K |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3440K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 125??????C |
| Power - Max: | 210mW |