B57561G1103F000
5S-B57561G1103F000
B57561G1103F000
NTC THERMISTOR 10K OHM 1% BEAD
| Series: | - |
| Resistance in Ohms @ 25??????C: | 10k |
| Resistance Tolerance: | ??????1% |
| B Value Tolerance: | ??????1% |
| B25/75: | - |
| B25/85: | 3478K |
| B25/100: | 3492K |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 260??????C |
| Power - Max: | 50mW |
| Length - Lead Wire: | 2.53 (64.20mm) |